Ogłoszenia

Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

25 lipca 2021

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu.

2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Ofiary które dziś składamy przy okazji poświęcenia naszego pojazdu przeznaczamy na pojazd dla misjonarza. Dziś Akcja Św. Krzysztof – 1 gr za 1 km. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

3. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud i módlmy się o sprzyjającą pogodę na żniwa.

4. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku będzie czynna wyłącznie po południu od 15.30  do 17.00.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy 100. rocznicę poświęcenia naszej świątyni wybudowanej przez Ks. Prał Franciszka Buchalskiego. Główne uroczystości z udziałem Ks. Bpa Krzysztofa Wętkowskiego o g. 12.00. Na Sumę zapraszam asystę , dziewczynki I.Komunijne do sypania kwiatków na procesji eucharystycznej, rodziców. W czasie tej Mszy Ks. Bp udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem od poniedziałku o g. 16.00.

6. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. W ubiegłym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy moją mamę śp Zofię Tabak, pogrz śp. Władysława Szczepańskiego w pon o g. 11.00. Dobry Jezu a nasz Panie… Dziękuję moim Parafianom za udział w pogrzebie mojej Mamy i wszystkim za zamówione msze św. i modlitwę.

 Zapowiedzi:

9. Łukasz Andrusiak kaw. Jaranowo par tut

Agata Konopińska panna, Falborz Kol par Brześć Kuj. zap. II

10. Adrian Gawroński kaw. Kocia Górka par Lubanie

Aleksandra Kaczorowska panna, Toporzyszczewo par tut. Zap I