Ogłoszenia

Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 stycznia 2021

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć.

2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno..

3. We wtorek Nowenna do św. Józefa, a w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17.00.

4. W sprawie kolędy jeszcze nic niepostanowiono. Jeszcze poczekamy. Folderki kolędowe są już gotowe. Dziękuję p. Łukaszowi Nowakowskiemu za redakcję i pomysł tegorocznego folderka.

5. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

6. Na spłatę rewitalizacji w minionym tygodniu otrzymałem 500zł. Pozostało jeszcze 3193zł. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

7. W przyszłą niedzielę modlimy się w intencji poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji. Po Mszy św. zbiórka ofiar na pomoc poszkodowanym.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie wszystkim dziadkom i babciom, życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;

– w środę 21 stycznia – św. Agnieszka (†ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.