Ogłoszenia

Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

16 czerwca 2024

1. W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny 2023/2024 niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana.

2. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia po wieczornej Eucharystii.

3. W piątek, 21 czerwca, zakończy się kolejny rok szkolny i katechetyczny. Na dziękczynną Mszę Świętą zapraszam w czwartek o g. 12.00.

4. Z okazji Dnia Ojca chcemy w przyszłą niedzielę, 23 czerwca modlić się za wszystkich tatusiów.

5. We wtorek rozpoczęło się nawiedzenie Rodzin Obrazu Jasnogórskiego w Wysocinie. Następna miejscowość to Jaranowo Duże. Przekazanie Obrazu odbędzie się w kaplicy w Wysocinie. Termin będzie ogłoszony.

6. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Polecajmy Bożemu miłosierdziu śp. Danutę Woźniak Dobry Jezu a nasz Panie

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 17 czerwca – św. Brat Albert Chmielowski, którego postawa służby najuboższym i spychanym na margines życia przypomina o wielkości i godności każdego człowieka.

W piątek, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga, młodziutki jezuita, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych.