Ogłoszenia

Wielka tajemnica wiary

Wielka tajemnica wiary

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

18 paźd. 2020

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Dzisiaj przed kościołem składamy ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. Nasza Parafia uczestniczy w akcji misyjnej: Każdy znaczek wspiera misje. Za wszystkie formy wsparcia misji Bóg zapłać.

2. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele o g. 16.30, a w sobotę o g. 9.00 odprawiamy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę. .

3. W środę zakończymy Nowennę do św. Jana PawłaII, a w czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji.

4.  W minionym tygodniu ofiary na rewitalizację naszej świątyni wzrosły o 6550zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Proszę o następnych ofiarodawców. Mamy 8830zł.

5. Zachęcam do lektury tyg Idziemy, mies. WPIS, Są do nabycia kalendarze ścienne i książkowy kalendarz dla rolników.

6. W minionym tygodniu do wieczności pożegnaliśmy śp. Marię Chejmanowską. Dobry Jezu a nasz Panie…

Wielka tajemnica wiary