Ogłoszenia

Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18 lutego 2024

1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie.

2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – przed nami nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, 09 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, pojednajmy się z Bogiem i bliźnimi w sakramencie pokuty, wyczulmy nasze serca na drugiego człowieka.

3. W piątek rozpoczął się kurs przedmałżeński. Kolejna katecheza w sobotę o g. 19.00

4. Zapraszam dziś na pierwsze Gorzkie Żale, natomiast w piątki zapraszam na Drogę Krzyżową o g. 16.30.

5. Rozpoczął się także czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominam o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania przynajmniej raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym.

6. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.

7. Na ławki w minionym tygodniu otrzymaliśmy 1000zł i łącznie mamy 62870zł Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Do soboty kancelaria nie będzie czynna. W sprawach pilnych proszę się zwrócić do Ks. Henryka, który będzie w zastępstwie.

8. Pamiętam w modlitwach o solenizantach i jubilatach.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy do wieczności śp Jadwigę Paliwodę. Dobry Jezu a nasz Panie…