Ogłoszenia

„Posłani w pokoju Chrystusa”

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

16 stycznia 2022

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (kolekta mszalna).

2. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

3. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

4. Dziękuję za kolędę. Na pokrycie kosztów rewitalizacji murów naszej świątyni wpłynęło 4 810zł.  Mamy już zebrane 51 840. Celem jest kwota 77 570. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.   Kolędncy Misyjni zebrali 1299,91zł. Bóg zapłać.

Kolęda w tym tygodniu w świątyni:  g. 18.00:

Poniedziałek  –  Jaranowo Duże

Wtorek  – Olszynka, Słupy Małe, Proboszczewo, Bądkówek, Stasin Góry i Jaranowo

Środa  – Bądkowo ul. Włocławska, Łokietka, Wiejska i Piekarska

Czwartek  –  Wojska Polskiego, Kujawska, Słoneczna, Mickiewicza, Sportowa i Spółdzielcza

Piątek  –  Wysocin i Kryńsk

W następnym tygodniu:

Poniedziałek – Antoniewo i Wysocinek

Wtorek – Krótka, Sienkiewicza, 1 Maja i Słowackiego

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

6. Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne opłatek dla wszystkich grup parafialnych zostaje odwołany. Czynię to z wielkim żalem.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

– środa, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;

– piątek, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.