Ogłoszenia

„Posłani w pokoju Chrystusa”

„Posłani w pokoju Chrystusa”

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

7 sierpnia 2022

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna).

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. pamiętamy o naszych rodzinach w Aleppo. Bóg zapłać za dar serca. W ub. niedzielę na pojazd dla misjonarza zebraliśmy 1488,70zł. Natomiast na rewitalizacje mamy 3080zł. Wpłynęło 1330zł Bóg zapłać.

3. Wczoraj z katedry włocławskiej wyruszyła 34 Piesza Pielgrzmka na Jasną Górę. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących na Jasną Górę podczas każdej Mszy św.   

4. W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Odpust w Kościelnej Wsi o g. 11.30.

5. W sobotę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie o g. 15.00.  Serdecznie zapraszam, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 8 sierpnia – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

– wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

– środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;

– czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek. 

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

31 lipca 2022

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia..

4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

W tym tygodniu:

– I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania do g. 20.00

– I piątek miesiąca: spowiedź od g. 8.30 i 17.15, Msze św. o g. 9.00 i 18.00

– I sobota miesiąca: nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMPanny i Msza Święta o g. 15.00

5. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza.

6. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Pamiętay o naszych rodzinach w Aleppo. Dziś z racji św. Krzysztofa po każdej Mszy św. zpoświęcenie naszych pojazdów. Ofiary zbieramy na pojazd dla misjonarza

7. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak. Od 06 sierpnia z katedry Włocławskiej wuruszy 34 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę otwartości na Boże słowo, oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.

Zapowiedzi:

9. Marcin Roman Borkowski kaw Spoczynek par Koneck

Aleksandra Danielak panna Bądkowo ul. Wojska Polskiego  par tut Zap. II

10. Krzysztof Kłonowski kaw. Zosin par Lubanie

Wioleta Gawrońska panna Bądkowo ul Wojska Polskiego par tut Zap.II

11. Przemysław Jan Przekopowicz kaw. Jamielnik par Jamielnik

Katarzyna Więckowska panna Bądkowo par tut Zap. II