Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

28 kwietnia 2024

1. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.

2. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wypraw. Składane dziś ofiary po Mszy św. przeznaczymy na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą o g. 18.00 będziemy odprawiali nabożeństwa majowe. Zadbajmy o kapliczki i krzyże.

4. W czwartek Dzień naszej Flagi. Wywieśmy nasze biało-czerwone i udekorujmy nasze domy. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze będą odprawione o g. 8.30, 10.00 w Wysocinie – rozpoczęcie Nawiedzenia Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej rodzin w Kryńsku. Podczas Eucharystii o g. 11.30 będziemy się szczególnie modlić w intencji naszej umiłowanej ojczyzny. Modlić się będziemy również w int. Druhów Strażaków naszej parafii. Po Eucharystii Marsz dla Niepodległej do GOKu na 3.Majową Akademię.

5. W tym tygodniu przypada:

• I środa miesiąca – czcimy Przeczyste Serce św. Józefa
    • I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 20.00
    • I piątek miesiąca – Spowiedź pół g. przed każdą Mszą św.
    • I sobota miesiąca – Nabożeństwo i Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o g. 15.00

6. Naszą modlitwą i życzliwością otaczam Solenizantów i Jubilatów tygodnia.